Výsledky MJSK 2023

V neděli 8.10. se uskutečnilo mistrovství Jihomoravského kraje v karate JSK ČSKe. Na turnaj bylo registrováno přes 200 sportovců z 11 oddílů celého kraje kteří absolvovali dohromady na 450 startů. Pořadatelem turnaje byl Jihomoravský svaz karate ČSKe a BUDO KAN, z.s.

V dopoledním programu probíhalo Mistrovství kraje v poháru talentů, tedy dětí a mládeže kteří teprve začínají a mají za sebou maximálně 2 zkoušku technické vyspělosti (7.kyu). Soutěžilo se v 5 věkových kategoriích v 5 disciplínách. Těmi byly Agility – překážková dráha, kihon ido – základní technika, kumite balloon – imitace kumite zápasu na cíl, kata beginners – sestavy, kumite beginners – boj s regulovanými pravidly. V dopoledním programu se stal nejúspěšnějším oddílem K4 Hodonín, který z 51 startů proměnil hned 40 v medailová umístění z nichž 13 bylo zlatých.

V odpoledním programu se soutěžilo v 8 věkových kategoriích a 2 disciplínách. Těmi byly kata – sestavy a kumite – boj. Nejúspěšnějším oddílem odpoledního bloku se stal KODOKAI Brno, který si odvezl 21 medailí, z toho 8 zlatých.

Dopolední část turnaje byla nominančí na Mistrovství ČR beginners, kam se nominují 2 nejlepší z Jihomoravského kraje (dle celoročního žebříčku). Odpolední část byla nominační na kvalifikační turnaj pro MČR. na tento se taktéž mohou nominovat 2 zástupci z jihomoravského kraje.

Jako ředitelka turnaje mohu říct, že mě velice potěšila účast. Přihlásil se rekordní počet sportovců, který překonal i předkovidové roky. Poprvé se překonala hranice 200 přihlášených sportovců. Samotný turnaj probíhal celkem hladce. Bohužel kvůli technickým problémům jsme hned z rána nabrali asi hodinové zpoždění. Díky sehranosti celého organizačního týmu (rozhodčích, STK, pořadatelů) se toto podařilo stáhnout a skončili jsme v předpokládaný čas. Moc děkuji všem členům organizačního týmu, rozhodčím, STK, a dalším za perfektní práci při organizaci tohoto turnaji. Děkuji také Jihomoravskému kraji který tuto soutěž významně finančně podpořil.

Mgr. Veronika Mišková

Více výsledků na rankingu.

Comments are closed.