Seminář kumite Tišnov 2023

Ve sportovní hale SSK Tišnov se dne 10. a 11.6.2023 uskutečnil seminář kumite, který vedli reprezentační trenér a šéftrenér klubu TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek a jeho kolega Dominik Mikula.

První část semináře, konaná v sobotu, se zaměřila na detailní analýzu reálných zápasových situací, které se vyskytly v průběhu konání krajského poháru JSK ČSKe. Trenéři poskytli účastníkům nejenom pohled do nitra taktiky a techniky používané během zápasů, ale také předvedli konkrétní řešení pro různé situace. Ukázky byly podpořeny vysvětlením a diskuzí, které přispěly k hlubšímu porozumění strategií a k posílení dovedností potřebných pro úspěšný výkon v kumite.

Nedělní část semináře byla zacílena na specifické věkové kategorie účastníků. Trenéři se zaměřili na průpravná cvičení, která byla přizpůsobena věkovým skupinám, a provedli podrobný rozbor tréninkových metod. Důraz byl kladen nejen na fyzickou přípravu, ale také na psychologické aspekty kumite. Účastníci se seznámili s klíčovými zásadami bodování, což mělo za cíl zdůraznit důležité aspekty, na které by měli během zápasů klást pozornost.

Celkově se účastnilo na 88 sportovců z 17 klubů ČSKe, z toho 63 členů TmRS Moravy a Slezska.

Celý seminář se stal nejen prostředkem pro zdokonalení technických dovedností v kumite, ale také příležitostí ke sdílení zkušeností a vytváření silné komunity karatistů. Tato akce nejen poskytla účastníkům cenné poznatky, ale také posílila propojení mezi kluby a trenéry, což napomáhá dalšímu rozvoji karate jako sportovní disciplíny.

Comments are closed.