Konalo se 6. soustředění TMmS

Poslední říjnový víkend se konalo již 6. soustředění Talentové mládeže Moravy a Slezska, tentokrát v Tišnově pod organizací místního Sokol Karate Tišnov. V krásné velké tělocvičně se sešlo téměř 50 závodníků, které čekala celodenní intezivní příprava na nadcházející důležité turnaje (3. NP žáků, Nominační turnaj na MČR a samotné MČR) jak v disciplíně kata, tak kumite.

Trénink kumite probíhal pod vedením Jaromíra Musila a Bronislava Puzrly s pomocí od Páji Musilové, Svatopluka Sekaniny ml. a Františka Dolečka. Byl zaměřen na základní nácvik od Antonia Seba Oliva. Cvičení bylo rozděleno do 4 tréninkových jednotek, kde v úvodu byl rozebrán pohyb a úhyb při kumite, v další části pak nácvik základních útoků (v této části jsme se zaměřili pouze na dvě základní kumite techniky a to gyaku-tsuki a mawashi-geri), v předposlední části nácvik obranných situací a využití při kumite a v poslední části se závodníci snažili spojit všechny tyto části v nácviku volného kumite – zpětná vlna a práce v rohu zápasiště. Závěrem byl proveden rozbor typů závodníků a taktická část. Bylo vidět jak závodníci se učí pracovat s těmito informacemi a zlepšovat v průběhu celého semináře.

V části kata se tentokrát závodnici zaměřovali do hloubky pouze na dvě kata, ve stylu Goju-ryu a Shito-ryu na Suparimpei a Kushanku (pod vedením Karla Imríška, Ivany Laštůvkové a Ladislava Havla) a ve stylu Shotokan na Unsu a Gangaku (pod vedením Adama Křivky). Důraz byl kladen na správné a efektivní provedení techniky, ale také na výraz a nasazení. Na konci dne mohl každý z účastníků přesně říct, co si ze dne odnáší, ať už naučení se úplně nové sestavy, nebo zdokonalení v již zažité katě.

Těšíme se na výsledky závodníků Moravy a Slezska na nadcházejících závodech.
Tým Talentové mládeže Moravy a Slezska

Comments are closed.