Fotogalerie 1. kola Poháru talentů a KP 2018

Zpráva z Tišnova:

Koncem loňského roku jsme byli požádáni Výkonným výborem Jihomoravského svazu karate ČSKe, z.s., abychom uspořádali 1. kolo Krajského poháru mládeže a Poháru talentů v Tišnově. Žádosti jsme vyhověli, protože jsme po dvou letech opět chtěli soutěžit v domácích podmínkách a taky si vyzkoušet, jestli na to organizačně máme.

Během těch dvou let došlo k nárůstu počtů soutěžících a prostory Sokolovny by na soutěž takového formátu již nestačily. Díky vstřícnosti pana ředitele ZŠ Smíškova, jsme mohli tuto soutěž uspořádat 13. ledna 2018 ve sportovní hale a tělocvičně této školy. Zúčastnilo se jí 130 závodníků z 13 klubů karate  Jihomoravského kraje. Milým hostem byl i starosta Tišnova pan Jiří Dospíšil, který předával oceněným závodníkům diplomy.

Pohár talentů probíhal tradičně ve třech soutěžních disciplínách a to Agility, Kata a Kihon. Jednotlivé disciplíny byly  rozděleny dle věkových parametrů, technických stupňů a pohlaví závodníků. Děti braly soutěž opravdu vážně a bojovaly s velkým nasazením. Vítěz může být však vždy jen jeden. Ale i pro ty, co nedosáhli na medailová umístění, je každá účast na podobné akci velkou zkušeností. A to je i cílem JSK ČSKe, zpřístupnit soutěže široké členské základně a hledat talenty, se kterými se bude dále pracovat a kteří mají potenciál v budoucnu dosáhnout významných úspěchů.

Druhá část soutěžního dne byla věnována Krajskému poháru mládeže JSK ČSKe 2018. I zde se soutěžilo v disciplínách Kata a Kumite, ovšem již podle pravidel WKF s dodatky ČSKe. Tomu již odpovídala předváděná úroveň cvičení. Soutěže Kumite probíhaly vzhledem k nízkému počtu závodníků pouze v kategoriích BRH. Tento trend je bohužel v posledních letech rozšířený a to nejen v Jihomoravském kraji. Právě od soutěže Kumite beginner v rámci Poháru talentů si slibujeme, že se časem zaplní více váhových kategorií v Krajském poháru

Soutěž takového formátu by nešla zvládnout bez pomoci rodičů našich dětí a dalších příznivců tišnovského karate, kteří pomáhali s přípravou sportovišť, připravili výborné občerstvení, zodpovědně fandili a po soutěži uklízeli. Za to vše jim patří velký dík!

Organizačně i společensky jsme snad soutěž zvládli, o čemž svědčí příznivé hodnocení zúčastněných a jejich přání se do Tišnova zase vrátit.

 

Petr Jůza

Comments are closed.