Fotogalerie 1. kola PT a KP JSK ČSKe 2019

Dne 24.2.2019 pořádal rosický oddíl Karate Club Dragons Rosice z.s. v Rosicích 1. kolo Jihomoravského poháru talentů a krajského poháru v karate JSK ČSKe. Závody by se neobešly bez sponzorů a to město Rosice, městys Ostrovačice, Jihomoravský kraj, MŠMT, Jihomoravský svaz karate ČSKe a Army Airsoft.

Dopoledne, na poháru talentů, bojovali o co nejlepší umístění ti, kteří nechodí příliš dlouho do karate, ale i přesto jsou motivováni k tomu, aby předvedli co se za tak krátký čas dokázali naučit a tím vybojovat i co možná nejlepší umístění ve své disciplíně. Do Jihomoravského poháru talentů se přihlásilo celkem 123 závodníků ze 13 klubů. Tito závodnici soutěžili ve svých věkových kategoriích, čímž vzniklo 413 startů. Zde se představily nové kategorie s novými pravidly tohoto roku a to Karate agility a Kumite Balloon. Kumite Balloon se řídí specifickými pravidly a slouží k naučení se pohybu, provádění základních technik karate na stanovený cíl ( balon na tyči ) formou simulace zápasu. Tvořící základ pro sportovní disciplínu kumite WKF. Pro Karate Agility ( překážkovou dráhu ) se upřesnila kritéria a dodali penalizace za nepřesné proběhnutí stanovenou dráhou.

Odpolední blok, po slavnostním nástupu a vyhlášení vítězů dopoledních disciplín, začal přivítáním jak klubů, tak i přítomných rozhodčích a začal Krajský pohár JSK ČSKe. Na tuto soutěž se přihlásilo celkem 94 závodníků, ze 17 klubů. Zde závodili mladší žáci až junioři v kategoriích kata a kumite. Celkem šlo o 147 startů. V průběhu závodů se vyhlašovali vítězové, ale i tak, díky velkému počtu startů, se závody protáhli až do 19hod.

Nejen těm, co získali skvělá umístění, ale i ostatním zúčastněným včetně pořadatelů z řad rodičů, moc děkujeme.

Dragons Rosice

Comments are closed.