7 kovů pro JMK – Zimní olympiáda dětí a mládeže

Zpráva ze 7. Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji
Veronika Mišková

1. – 24. ledna se v Karlovarském kraji konala 7. Zimní olympiáda dětí a mládeže. Mimořádně bylo na zimní ODM zařazeno i karate, čímž se částečně vynahradila absence karate z letní ODM 2019. Disciplína karate probíhala v pondělí a úterý 20. – 21. 1. ve sportovní hale v Mariánských Lázních. Soutěž byla určena pro starší žactvo a dorost, vždy v počtu 2 chlapci a 2 dívky v dané věkové kategorii. Celkem se tak mohlo zúčastnit 8 mladých sportovců a 2 trenéři z každého kraje.

Nominací za náš kraj částečné zamíchaly omluvenky v kategorii dorostenců, kde se z účasti omluvili hned 2 závodníci. Ani druhý náhradník se však nenechal zahanbit a sahat po medailových pozicích. Sedm z osmi členů naší výpravy získalo cenný kov, a nám se tak podařilo obsadit celkově 3. příčku v karate dívky a 5. v karate chlapci, čímž jsme dopomohli k senzačnímu 3. místu pro Jihomoravský kraj v hodnocení krajských výprav.

Nejúspěšnější naší závodnicí (a také vlajkonoškou JMK při závěrečném ceremoniálu) se stala Kateřina Nováková (Karate Klub Kyjov), které se povedlo získat hned 3 cenné kovy. Stříbrnou medaili v kata žákyň, bronzovou v kumite žákyň nad 47 kg, a spolu s kata týmem žactva (Martin Luža a Adéla Bábíčková, oba Karate Klub Kyjov) stříbrnou medaili.

Na nejvyšší stupínek vystoupala z našeho kraje Magdaléna Trtíková (BUDO KAN, z.s.) a to v kategorii dorostenek. V této kategorii jsme měli na stupíncích hned dvojí zastoupení, když bronzovou příčku obsadila Alice Jana Kirschnerová (BUDO KAN, z.s.)

Z chlapců se podařilo získat individuální medaili Filipu Pohlovi a Filipu Andresovi (oba BUDO KAN, z.s.). Pohl v kata dorostenců obsadil senzační druhé místo. Senzační zejména proto, že ještě v neděli odpoledne startoval na turnaji v Chorvatsku, v noci přejížděl do Karlových Varů, kam dorazil kolem 4h ranní, aby v 9 ráno byl již nachystán na další soutěž. Překvapivou medailí byl bronz Filipa Andrese v kumite starších žáků nad 50 kg. Pro Filipa to byla první medaile ze soutěže ČSKe.

Smolařem výpravy se stal Oldřich Vašíček (BUDO KAN, z.s.), kterému se nepovedlo proměnit ani jeden ze tří startů v medailovou pozici. V kata dorostenců i v kumite dorostenců do 60 kg obsadil 7. příčku. V kumite týmech obsadil spolu s A-J. Kirschnerovou, M. Trtíkovou a F. Pohlem nepopulární 5. místo. Nutno však říct, že v kumite týmu byly pouze 2 kteří se účastní pravidelně kumite soutěží, druzí dva jsou „čistokrevní kataři“.

Kromě medailových umístnění jsme obsadili mnoho bodových příček (zejména 2x 5. místo a 5x 7. místo), které přispěly k celkovému umístnění Jihomoravského kraje na bronzové příčce.

Všechny výsledky

Nováková Kateřina2. místo kata st. žákyně
3. místo kumite st. žákyně +47 kg
Bábíčková Adéla7/9. místo kumite st. žákyně +47 kg
Andres Filip9. místo kata st. žáci
3. místo kumite st. žáci +50 kg
Luža Martin15. místo kata st. žáci
9. místo kumite st. žáci +50 kg
Trtíková Magdaléna1. místo kata dorostenky
9. místo kumite dorostenky -52 kg
Kirschnerová Alice-Jana3. místo kata dorostenky
5. místo kumite dorostenky +52 kg
Pohl Filip2. místo kata dorostenci
13. místo kumite dorostenci -60 kg
Vašíček Oldřich7. místo kata dorostenci
7. místo kumite dorostenci -60 kg
Kata team žactvo2. místo
Kata team dorost7. místo
Kumite team žactvo7. místo
Kumite team dorost5. místo

Comments are closed.